ROZPOCZYNAMY REKRUTACJĘ !
Fundacja otrzymała dofinansowanie do projektu „ Aktywność szansą na lepsze jutro III.” Termin rekrutacji 22.04.2024– 13.05.2024
Proces wsparcia uczestników projektu odbywać się będzie w oparciu o ścieżkę reintegracji stworzoną indywidualnie dla każdej osób, z uwzględnieniem diagnozy sytuacji problemowej, zasobów, potencjału, predyspozycji, potrzeb.
W ramach projektu zostaną zrealizowane następujące zadania:
- Aktywizacja społeczna – warsztaty, treningi, coaching;
- Aktywizacja społeczna -praca socjalna;
- Doradztwo zawodowe i WAPP;
- Aktywizacja zawodowa- szkolenia zawodowe;
- Aktywizacja zawodowa – staże;
- Animacja środowiskowa.
#Fundusze UE #Fundusze Europejskie
Celem projektu „Aktywność szansą na lepsze jutro III” jest podniesienie aktywności społecznej i powrót na rynek pracy osób dotkniętych/zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym zamieszkujących miasto Kwidzyn, w tym korzystających ze świadczeń pomocy społecznej zgodnie z ust. o pomocy społecznej oraz ich rodzin, w tym osób doświadczających wielokrotnego wykluczenia społecznego, osób z niepełnosprawnościami, korzystających z FE PŻ, opuszczających placówki opieki instytucjonalnej, wykluczone komunikacyjnie, osób, które opuściły jednostki penitencjarne w terminie ostatnich 12 miesięcy, poprzez realizację form aktywnej integracji o charakterze społecznym, zawodowym (doradztwo, szkolenia zawodowe, staże) oraz innych działań o charakterze środowiskowym poprawiających kompetencje w zakresie spędzania wolnego czasu i rekreacji- animacje środowiskowe. Działania w ramach projektu realizowane będą w oparciu o kontrakt socjalny z wykorzystaniem usług aktywnej integracji. Zaplanowane działania będą miały charakter zarówno wsparcia bezpośrednio skierowanego do os. (indywidualnego),jak i pośrednio wsparcia rodzinnego oraz środowiskowego.
Usługami aktywnej integracji objętych zostanie 48 mieszkańców Kwidzyna w tym 20 osób z niepełnosprawnościami. Projekt realizowany będzie w trzech turach. W wyniku proj. min 14 osób podejmie zatrudnienie, a min. 32 osób osiągnie postęp w procesie aktywizacji społeczno-zatrudnieniowej lub podejmie dalszą aktywizację po zakończeniu projektu.
Proces wsparcia uczestników projektu odbywać się będzie w oparciu o ścieżkę reintegracji stworzoną indywidualnie dla każdej osób, z uwzględnieniem diagnozy sytuacji problemowej, zasobów, potencjału, predyspozycji, potrzeb.
W ramach projektu zostaną zrealizowane następujące zadania
Aktywizacja społeczna – warsztaty, treningi, coaching
Aktywizacja społeczna -praca socjalna;
Doradztwo zawodowe i WAPP
Aktywizacja zawodowa- szkolenia zawodowe;
Aktywizacja zawodowa – staże;
Animacja środowiskowa.
Projekt realizowany będzie we współpracy pomiędzy org. pozarządową (podmiotem ekonomii społecznej) oraz przedstawicielem publicznych służb społecznych (MOPS).
Wartość całkowita projektu: 625 587,03 zł
Wysokość wkładu Funduszy Europejskich: 531 748,98 zł
#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie